Složení: šabrej kmímovitý (Cuminum cyminum)
Země původu: Indie
Skladujte: v temnu a chladu
Obsah balení: 400 g

 Chuť a použití:Římský kmín dokáže přehlušit ostatní koření nebo dokonce i samotný pokrm. Je aromatičtější a semena na rozdíl od kmínu jsou světlejší barvy. V chuti je ostřejší, mírně nakyslý a hodně výrazný, proto je třeba s ním zacházet opatrně. Používá se převážně v indické, mexické a arabské kuchyni. Směs curry, garamské koření a tandoori masala se nemůže bez cuminu obejít. Kromě toho se přidává do zeleninových, rýžových, luštěninových pokrmů a salátů, ochutí dušená jídla a polévky. Používá se při nakládání zeleniny, uzenin a sýrů, vhodný je i do zelí.

Zeleninová polévka s cizrnou

Budeme potřebovat: 2 řapíky celeru, 1 cibuli nakrájenou nadrobno, 2 lžičky římského kmínu, 600 ml zeleninového vývaru, 400g plechovku krájených rajčat, 400g plechovku cizrny, 100 g zelených fazolek, kůru a šťávu z ½ citronu, sůl, pepř, hrst čerstvého koriandru, 2 stroužky česneku, 3 lžíce olivového oleje, 4 pita chleby

V hrnci zahřejte trochu olivového oleje a zvolna na něm opékejte nakrájený řapíkatý celer s cibulí. Po chvíli přihoďte dva stroužky nadrobno nasekaného česneku a ještě chvilku restujte. Zasypte nadrceným římským kmínem a ještě minutu za stálého míchání opékejte.Přilejte zeleninový vývar, plechovku krájených rajčat, opláchnutou cizrnu (pokud používáte plechovku) a opepřete. Já jsem použila černý i růžový pepř, který jsem si nadrtila v hmoždíři. Osm minut zvolna vařte, poté přidejte fazolky a šťávu z půlky citronu. Před podáváním dochuťte trochou kůry, solí a nasekaným koriandrem. Podávejte s nasucho opečeným pita chlebem, který si v polévce namáčejte.

 

 

9 dalších produktů ve stejné kategorii: