Složení: pískavice řecké seno celá (Foenum graecum)

 

 Chuť a použití: Pískavice chutná kořenitě hořce a lehce moučnatě. Vůní trochu připomíná čerstvě posečené seno. Především v Indické kuchyni se používá na pokrmy s kari a čatní pokrmy. Vhodná je také do čalamád, polévek, omáček, pomazánek, zeleninových, luštěninových a dušených jídel či jako koření při pečení. V arabské kuchyni se semena přidávají do chleba a některého druhu pečiva, rýže. Též je lze vařit jako luštěninu nebo nechat naklíčit do salátů, na obalení smažených pokrmů.

 

 Čočkový sambár s dýní a lilkem

 Budeme potřebovat: 250 g čočky, 1/2 lžičky pískavice celé, 250 g dýně a lilku, 1/2 lžičky turmeriku nebo kari koření, trocha citronové šťávy, 2 lžíce kokosového krému nebo 3 lžíce nastrouhané kokosové dužiny, 1-2 chilli papričky, 1 lžička mletého chilli, 2 lžičky mletého kmínu, 1-2 lžičky mletého pepře, 1 lžička skořice, 1 lžička mletého koriandru, 1 lžička mletého zázvoru, 2-3 lžíce oleje, 1/2 lžičky hořčičných semen, 1 lžička kurkumy, 1 stroužek česneku, sůl

Čočku namočíme, necháme bobtnat a poté ji uvaříme s pískavicí (řecké seno) doměkka. Kousky dýně a lilku uvaříme v osolené vodě s citronovou šťávou a turmerikem nebo kari. Měkkou zeleninu vyjmeme a vložíme k čočce, přidáme kokosový krém, chilli, kmín, pepř, skořici, koriandr, zázvor, osolíme a povaříme ještě dalších 5 minut. Na pánvi rozpálíme tuk a pomalu na mírnějším ohni smažíme hořčičné semínko, kurkumu a utřený česnek, až začnou semena pukat. Obsah pánve smícháme s čočkou, ještě krátce povaříme a podle chuti dosolíme. Podáváme s vařenou rýží nebo jako přílohu k různým pokrmům.

 Skladujte na suchém a chladném místě. Po otevření doporučujeme uchovávat ve vzduchotěsné nádobě.

 
 Země původu: Indie
 
 Obsah balení: 500g
 
 Měrná jednotka: 44,80 Kč / 100 g

9 dalších produktů ve stejné kategorii: